הרגשות שלנו – הם מערכת הניווט שלנו

הרגשות שלנו – הם מערכת הניווט שלנו

נולדנו עם מערכת הנחיה פנימית, פשוטה להבנה, אך מה לעשות לא נתנו לנו דף הוראות ובנוסףהפריעו לנו להיות קשובים אליה בכל פעם ששמחנו "מידי" או שלא היה לגיטימילבכות ולכעוס.

רגש הוא התוצר הראשון בתהליך היצירה שלנו.

שלב ראשון בתהליך היצירה בנוי ממחשבה שחשבנו שנתנו לה זמן, המחשבות מעלות בנו רגשות, הרגשות באותלסמן לנו אם אנחנו יוצרים בכיוון שאנחנו רוצים או בכיוון ההפוך, הן מסמנות לנו אתזה בצורה הכי פשוטה, כשאת מרגישה טוב עם המחשבה את בכיוון הנכון  כשאת  מרגישיה לא טוב עם המחשבה את מתרחקת מהמטרה שאת  רוצים ליצור. 
בשלב שני בתהליך היצירה  אנחנו מדברים על המחשבות והרעיונות שלנוזה כבר נותן יותר כוח ליצירה שלנו ובד"כ בשלב הזה הרגשות יהיו יותר חזקיםכבר, ויהוו אינדיקציה עבורנו אם אנחנו צועדים בדרך שטובה לנו.

לעיתים בדרך שלנו לאן שאנחנו רוצים להגיע, עולות מחשבות שגורמות לנו להרגיש לא טוב, וזהמקום מצוין לעצור לרגע ולהבין אילו מחשבות אלה? האם אלה מחשבות שגורמות לך להרגישלא טובה מספיק? מחשבות על חוסר מסוגלות שלך? מחשבות על התמיכה שתקבלי? את רוצה להבין את המחשבות שאת חושבת, ולפעמים הרגש עולה כל כך מהר שאנחנו לא מבינים שיש מתחתן מחשבות שיושבות ומקפיצות את הרגש –נוצר מצב שאנחנו מתכחשים לרגש או מנסיםלבטל אותו או ממשיכים קדימה למרות שהרגש אומר לנו רגע תעצרי ושימי לב.

השלב השלישי הוא שלב שבו אנחנו נוקטים בפעולה לקראת מה שאנחנו רוצים ליצור, אם עד עכשיוהתעלמנו מהרגש ויצאנו לפעולה תוך התעלמות מרגשות לא טובים שיש בנו – מה לדעתכםיהיו התוצאות של הפעולה?

ברור שיהיה מאוד לא נעים, אבל אם יצאנו לפעולה מהרגשה שהיא טובה אחרי שבדקנו אתהמחשבות והרגשות שלנו ונתנו מענה למחשבות שהפריעו לנו הדרך והתוצאות יהיו שונות לחלוטין.

בעצם, הרגש הוא מעין שליח שבא לומר לך, "יקרה, את צריכה לבדוק את צורת המחשבה שלך בנושא הזה". יכול להיות שאלו מחשבות ישנות שלך כילדה , או מחשבות של הסביבה שלך שגורמות לך להרגיש לא טוב,  וכאן זה המקום להתבונן להבין ולבחור מחשבות חדשות שעושות לך טוב ואת יכולה להתקדם איתן הלאה.

הרגשות שלנו – הם מערכת הניווט שלנו
Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

יש סולם רגשות מאוד רחב ותמיד אנחנו נמצאים בשלב מסוים על הסולם.

המטרה שלנו היא תמיד לעלות בסולם לעבר הרגשות הגבוהים,  קשה עד בלתי אפשרי לעבור מרגש שלילי מאוד לרגש חיובי גבוהה כיוון שאלו תדרים שונים, צריך לעבור שלבים בסולם לאט לאט ולפעמים זה אומר שרגש קשה כמו כעס הוא שלב מתקדם בסולםהרגשות כיוון שלפניו  הרגשת רוב הזמןדיכאון חוסר ערך.. הכעס אם תתני לו מקום הוא יתחלף ברגש אחר כמו חוסר מרוצות ואזאולי תוכלי לעבור לתקווה – אבל מדיכאון לתקווה ההבדל הוא גדול מידי והשינוי יקח קצת זמן.

לכן כל רגש הוא חשוב וחיוני וצריך לתת לו מקום ולא להיבהל ממנו. 
הרעיון הוא ברגע שאת מרגישה רגש קשה את מבינה שמשהו לא עובד לך, או משהו לא כפי שהית רוצהשיקרה, זיהית את הרגש? עכשיו העבודה שלך היא להבין מה את כן רוצה שיקרה ומה כן היהגורם לך להרגיש טוב, ומאותו הרגע לתת את כל תשומת הלב שלך למה שאת כן רוצה, זוכרתאת הפוסט על יצירת מציאות?

זכרי להחזיק במחשבה שלך את התמונה של הדבר שאת רוצה – חוק המשיכה יעזור לך למשוך את מה שאת רוצה.

בדקי עם עצמך – אם את מרגישה רגש נמוך עכשיו? את חושבת על המחשבות שהביאו אותך לשם ומדברת על זה כל הזמן – את מפעילה העצם את שלבי היצירה רק בכיוון שאת לא רוצה, ככה את פשוט ממשיכה ליצור את אותן חוויות שוב ושוב ולא מתקדמת לכיוון שרצוי לך.

כשאת מרגישה טוב, כשאת מוצאת דרכים וסיבות להרגיש טוב וזה לא משנה באיזה נושא, את משדרת את התדר של ההרגשה הטובה והיקום שמנוהל ע"י חוקה משיכה יגיב לרגשותהטובים שאת מרגישה ויביא אליך עוד ועוד דברים להרגיש טוב בגינם.

למעשה את רוצה למצוא כל סיבה אפשרית להרגיש טוב. צריך להיות לך חשוב להרגיש כמה שיותר טוב בכדי למשוך לחוויה שלך עוד ועוד דברים טובים להנות מהם.

יחד עם זה כשמגיע רגש שלילי – זו הזדמנות פז מצידך לבחון איך את רוצה לדייק את עצמך,  אפשר לדמות את מערכת הרגשות למכשיר גי פי אס.- שמכוון אותך לאן שאת רוצה להגיע וכשאתפונה לא במקום הנכון, הוא אומר לך פשוט בפניה הבאה תעשי פרסה.

ככה מערכת הרגשות מנחה אותך בדרך לפי הרגשות החיובים את בדרך לאן שאת רוצה להגיע –כשאת עולה על רגשות שלילים את פשוט צריכה להתכוונן מחדש ולהתחיל לכוון את הפוקוסשלך לאן שאת רוצה להגיע.

הרגשות שלנו הן מערכת מושלמת.

אהבתם?
למה שלא תשתפו עם חברים?

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

הדיל הוא כזה – אתם תשאירו לי כאן את המייל שלכם, ואני אשלח לכם פוסטים מעניינים

גלילה למעלה