חוק המשיכה

חוק המשיכה הוא החוק הכי חשוב ועוצמתי שמתקיים בעולמנו. הבנתו לעומק חיונית ביותר בכדי להבין איך להניע את החיים שלנו קדימה ולמה דברים לא מסתדרים לנו כמו שאנחנו רוצים, ההבנות על הדרך שהחוק הזה משפיע עלינו עוזרות לנו להבין מה קורה אפילו בחיים שלנו ושל היקרים לנו.

כל מה שמגיע אלינו ולאחרים סביבנו בחיים מושפע מחוק המשיכה, חוק המשיכה הינו חוק יקומי בסיסי עיקבי ובטוח ומשפיע  על כל מה שאנחנו נותנים לו את תשומת ליבנו, למעשה אנחנו המושכים של ההתנסויות וחוויות שמופיעות בחיינו, זו המשמעות של חוק המשיכה מבחינתנו, אנחנו מהווים מגנט ענק שמושך אליו התנסויות.  ואיך מגנט רגיל עובד? מכוונים אותו לעבר המתכת שאותה שרוצים למגנט והוא עם הכוח שלו מושך את אותה אליו. אם לא נכוון אותו למול הדבר יהיה לו קשה למגנט, אותו דבר אנונו ממגנטים עם תשומת ליבנו, כשאנחנו נותנים לדבר את שתומת ליבנו אנחנו מושכים עוד מאותה אנרגיה של הדבר. 

חוק המשיכה עובד על התדר שאנונו משדרים ומושך עבורנו דברים בתדר דומה, כולנו מבינים שדומה מושך דומה ברמה מסויימת של הבנה, גם אם אנחנו לא יודעים להסביר איך זה עובד, לכן אנחנו משתמשים בביטויים כמו "הצרות באות בצרורות", "כסף הולך לכסף". כשאת קמה בבוקר על "רגל שמאל" וכל היום מתחרבש לך ומרגיש שלא הולך חלק.
כשאנחנו חושבים על מישהו ואז הוא מתקשר. כשאישה נכנסת להריון היא רואה המון נשים בהריון סביבה.יש סביבנו ראיות לחוק הזה כל הזמן.

לכך כשאנחנו מבינים איך החוק הזה עובד, אנו גם נראה הרבה יותר ההוכחות לקיומו, זו הסיבה שאמונה מגשימה את עצמה, כיוון שכשאנחנו חושבים על דבר כאמת, מיד אנחנו הופכים מגנט להוכחות שזב נכון – ולכן קשה להוכיח לאחר שהאמת שלו לא נכונה  כיוון שהוא הוכיח לעצמו ע"י חוק המשיכה שזו האמת , לכן כשמבינים שמחשבה היא לא אמת אפשר להתעורר ולהבין איך יצרנו את המציאות שלנו ולמה אין אמת אחת, כל אחד האמת שלו בנויה מרצף האמונות שלו, 

איך זה עובד?

 אנחנו בעצם מעין מקלט שקולט גלים של אינפורמציה אנחנו קוראים להן מחשבות,כשאנחנו מכוונים על סוג מסויים של מחשבות הגלים האלה הופכים בתוכנו לרגשות,  מסה של גלי מחשבה מסוימת יוצרים רגשות בעוצמות שונות- חוק המשיכה מגיב למסה הזו ומבין שאנחנו ממוקדים בדבר מסוים, לכן חוק המשיכה יביא לנו עוד מחשבות באותו התדר,  כשמתחילים לחשוב על דבר מסויים באופן שלילי, הוא מהר מאוד הופך לתחושה של כאב, עצבים או פחד. חוק המשיכה לא מבחין בין רצוי או לא רצוי, הוא מזהה רק את המיקוד שלנו על פי התדר שאנו משדרים, לא משנה לו על מה אנחנו חושבים, הוא פשוט יביא לנו עוד מאותו הדבר. כמו כן חוק המשיכה מגיב למחשבות שאנו חושבים ברגע הזה בלבד. אין באמת משמעות למה שחשבנו אתמול בבוקר כבר לא משנה, מה שמשנה, זה מה אנחנו חושבים עכשיו, אבל אנחנו בד"כ ממשיכים לחשוב היום על מה שחשבנו אתמול ולכן ממשיכים למשוך את אותו הדבר.
זו המשמעות כוחו של הרגע הזהכאן ועכשיו נמצא כל הכוח שלנו, כי עכשיו ברגע זה חוק המשיכה "עובד" עבורנו,ומביא לנו עוד ממה שקורה עכשיו,  לכן חשוב לשים לב למחשבות שלנו כרגע – ברגע זה ממש, אם אנו חושבים עכשיו על סיפורים מהעבר שלנו או מחשבות על העתיד שלנו? אנחנו עכשיו מושכים את אותו התדר שהיה אז בעבר, או מושכים עוד ממה שאנחנו מצפים לו בעתיד, חשוב להבחין האם המחשבות האלה משמחות אותנו? או מפחידות אותנו? מעצבנות אותנו? זה הדבר שאנחנו משדרים עכשיו וזה הדבר שאנחנו מושכים עכשיו עוד לחווית החיים שלנו. הרגשות שלנו מלמדים אותנו מה אנחנו מושכים עכשיו לחיים שלנו.

קשה לנו בד"כ לקבל את זה שאנחנו היוצרים של החיים שלנו, שאנחנו הבאנו על עצמנו את כל מה שקורה איתנו, כי זה הרי לא הגיוני שניצור לעצמנו חוויות קשות ולא נעימות. מי רוצה לחוות חוויות קשות ולא נעימות? אף אחד!  את הזמנת את מה שהגיע אליך כי לא הבנת את חוקי המשחק, לא הבנת איך הפחדים שלך יוצרים, ולא הבנו איך לנהל את כל המחשבות והרגשות שלנו לימשכו אלינו את הדבר רצוי, וככה עם משיכה של הדברים שלו רצויים לנו חידדנו את הרצון לדבר הרצוי, עכשיו שאנחנו מבינים את החוק היקומי שהוא הבסיס לכל מה שקורה לנו פה בקיום הזה, אחנו יכולים להסיט את תשומת ליבנו ממה שיצרנו לא במודע וליצירה מודעת חדשה ונעימה יותר, אם נצליח להפסיק לכעוס על עצמנו ועל החיים או על האנשים שמסביבנו.
זו בדיוק הסיבה שאנחנו צריכים להבין איך הדברים מגיעים אלינו ואיך להשתמש בתובנות האלו, בכדי להתחיל ליצור בצורה מודעת יציבה יותר ונעימה הרבה יותר. 

כוח המשיכה
Photo by Bruce Christianson on Unsplash

חוק המשיכה הוא חוק יקומי

מה זה אומר? זה אומר שהוא תמיד קיים ותמיד עובד גם אם אתם לא מבינים את זה וגם אם אתם לא יודעים להעזר בו, הוא פועל תמיד בלי יוצא מן הכלל, על כולם ועל הכול, בלי שיקול דעת בלי הפליה או העדפה. הוא פשוט קיים, את יכולה לסמוך עליו כי הוא לא עובד במיקרים מסויימים ובמיקרים מסוימים לא עובד, הוא לא יוצא להפסקות או לחופשה.

בכדי להבין יותר לעומק איך הוא עובד אתם מוזמנת לחשוב על חוק הכבידה. גם אם לא למדת עליו בבית הספר וגם אם ההורים שלך לא הסבירו לך את מבינה שאם תעזבי כרגע את מה שיש לך ביד זה בטוח יפול למטה.
את לא מתנגדת לחוק הזכבידה או מכחישה אותו, כי הוא מאוד ויזואלי ומוחשי, שם דבר לא עולה למעלה רק נמשך למטה. אם תתעמלי מהחוק הזה החיים ימשיכו להגיב בפשוטת ובעקביות ודברים יצנחו להם סביבך.
את לא תחשבי שיש משהו שרוצה לפגוע בך או להעניש אותך כי הכוס לא נשארה באוייר אלה צנחה לרצפה, את מבינה שככה החיים עובדים וכדאי מאוד להיצמד להבנה הזו בכדי שדברים יעבדו טוב עבורך. את לא אומרת לעצמך רק הפעם אולי אני אעוף למעלה אם אדלג בבת אחת מעל גרם מדרגות. ברור לך שזו תהיה צניחה למטה וגם לא תאשימי אף אחד אלה תביני שזה חוק יקומי. אז אותו הדבר קורה עם חוק המשיכה.
העניין הוא שמחשבות הן בלתי נראות, ולכן בילתי ניתפס להבין את הכוח שלהן,  בנוסף לא לימדו אותנו להבין שהן יוצרות את הרגשות שלנו, ואיך להתנהל איתן בדרך שתדייק אותנו, לימדו אותנו להמנע מרגש שלילי כי הוא לא נעים, והרבה פעמים גם להדחיק אותו, גם רגשות שמחה "מוגזמים" הונמכו או דוכאו כי זה " בסוף יגמר בבכי" כאשא מטרתם של הרגשות להיות עבורנו מערכת ניווט פנימית (ועל זה פוסט בנפרד).

מה שחשוב להבין זה שהמחשבות נחשבות זמן מסוים, יוצרות מיקוד/פוקוס, שממגנט, וכמוכן  הן מעלות בנו רגש. רגש זה כבר סימן שאנו מתחילים למשוך בכיוון מסוים. כלומר שנוצר מומנטום של מחשבות – כי כמובן למחשבה אחת בודדת אין מספיק כוח למשוך. משיכה של דבר לוקח זמן תלוי ברמת ההתנגדות או האפשור שלנו , לכל אחד ייקח זמן אחר למשוך את הדבר בהתאם לפוקוס שאת נותן לדבר שהוא רוצה ליצור, וגם בהתאמה לאמונות שיש לנו לגבי היכולות שלנו ליצור את מה שאנו רוצים.

אמונה היא  מחשבה שצברה מומנטום , היא מחשבהשחשבנו אותה ושמענו אותה זמן ממשך ועכשיו היא מרגישה כאמת.כל אך אמת עד שלעיתים אנחנו לא מבינים בכלל שיש לנו את המחשבות האלה, אנחנו מזדהים איתן לגמרי, ולכן נדמה שהחיים קורים לנו ולא אנחנו יוצרים אותם, אנחנו לא ערים לאמונות המגבילות שלנו – כי אנחנו מאמינים להן כל כך שהן מרגישות טבעי, וכך אנו משתמשים בחוק המשיכה בצורה אוטומטית – כשהאמונה היא מיטיבה נחווה איתה חוויות נפלאות וזה ירגיש כאילו יש לנו "מזל" טוב, ואם החיים לא עובדים כמו שאנו רוצים נרגיש כאילו אנחנו"חסרי מזל" כיוון שאין הבנה עמוקה של התהליך בו אנחנו מושכים.

מכן חשיבות ההבנה של חוק המשיכה, הוא, לא יודע להבחין בין מצב רצוי למצב לא רצוי, זהו חוק שמגיב לתדר שאנו יוצרים עם תשומת שלנו, גם אם אנו לא מעוניינים בדבר, החוק לא שיפוטי, לא פועל מתוך הנחות יסוד שרגש מסויים טוב יותא או פחות, לכן,הוא מגיב אותו הגבר לרגש שנעים לנו ולרגש שלא,  הוא עקבי ובטוח. אם הוא יכול היה לדבר הוא היה אומר לך: "את בפוקוס על דברים מעצבנים? אהה , נפלא, קבלי עוד על מה להתעצבן, בדיוק כמו שביקשת".לכן חשוב להיות ערים לרגשות שלנו. 

אחת התפיסות שמפריעות לנו ביותר למשוך את הדבר שרצוי לנו היא התפיסה שיש לחשוב הרבה על הבעיה בכדי לפתור אותה,כמובן שעכשיו עם ההבנה של חוקי המשיכה, אפשר לראות כמה הנחה זו שגויה, שכן היא גורמת לנו להתחפר בבעיה עוד יותר, פתרון של הבעיה נמצא תמיד בתדר אחר לחלוטין, ולכן העבודה שלנו היא להרפות מהשאלה/בעיה בכדי למצוא את התשובה, או לקבל רעיון לפתרון, שינוי הפוקוס מהדבר שלא רצוי לדבר הרצוי הוא חיוני גם כן להבנה.

על אותו המשקל חוק המשיכה לא מבין את הרצון שלך בחיים טובים יותר כי עכשיו לא טוב,כשאנחנו בפוקוס כמה לא טוב וכמה קשה עכשיו נקבל עוד מהקשיים האלה, יש למצוא מה כן עובד או איך נרגיש כשהחיים יעבדו, ממש להכנס למציאות וירטואלית בה החיים עובדים עבורנוולתת לחוק המשיכה להביא אלינו הוכחות והתאמות אנרגטיות. 

אהבתם?
למה שלא תשתפו עם חברים?

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלי

הדיל הוא כזה – אתם תשאירו לי כאן את המייל שלכם, ואני אשלח לכם פוסטים מעניינים

גלילה למעלה